Serverul OnePlay Metin2

Dupa cum bine ati auzit pe chat discutandu-se sau alte surse, vom deschide un server de Metin2.
Nu stiu cati din voi sunteti familiarizati cu acest joc si cati nu, insa va voi cere cateva sfaturi si idei pentru a-l transforma in ceva placut pentru noi in primul rand, iar apoi pentru restul lumii.
Am decis ca modul sa fie PvM Medium, inseamnand:
  • Maxim Level 99
  • Licori, Mantii, Inel teleportare, Inele EXP + multe altele la shop
  • Rate 200%
  • Sistem de Reborn(Reborn, Reborn II, Reborn III, PvP)
  • Evolutii pana la nivel 99(3 evolutii pe fiecare arma/armura)
  • Sistem de Curele de la nivel 30, 35 pentru cele PvM, iar nivel 60 pentru cele PvP.
  • SwitchBot + Bonusuri la shop cu posibilitatea de a castiga la Cufere Lumina Lunii bonusuri 6/7 intr-un procentaj foarte foarte foarte mic.(Setat la 0.0001 din 100 iteme)
  • Sistem de evolutie al mount-urilor
  • Sistem de PET-uri cu diverse bonusuri care pot pica la Metine de peste level 85 sau la bosii din v2/v3/v4
  • Pietrele pe care le puteti pune pe armuri sunt doar pana la +4(inclusiv)
  • Shop 100% functional(multumim NoXy) care va fi la dispozitia voastra pentru a putea sustine serverul financiar
  • Sistem de costume + Sihastru
  • 1 Harta de FARM + 1 Harta de crescut de la level 80 in paralel cu v3/v4 cu monstri ce vor dropa mai bine iteme de UP.
Acum vreau sa stiu ce parere aveti despre aceasta mini schita, ce ati adauga si ce ati scoate.

Re: Serverul OnePlay Metin2

Eu unul avand in vedere ca am testat unele functii zic ca sunt destul de ok.
Dar sa tinem minte ca este un server pvm mediu cu rate de 200% Deci intrebarea este care este media de timp pe care trebuie sa-l petreci pe joc sa ajungi la level 99. Asa ca sistemul de reborn nu-l vad foarte ok pentru ca trebuie de 4 ori sa ajungi la nivelul 99 asta poate sa devina foarte rapid boring si ai creste destul de greu cu acele rate gen ti-ar lua foarte mult sa ajungi la PvP da asta inseamna sa ai ceva de facut pe server dar facand aceeasi chestie din nou si din nou nu stiu daca incanta pe toata lumea. Trebuie cumva sa facem lucrurile mai interesante sa nu devina ceva plictisitor de care ai sa fii pe genul "Am ajuns reborn 2 dar cred ca ma las nu mai rezist inca de 2 ori" Daca intelegi ce vreau sa zic,cel putin eu de asta m-am lasat de multe servere pentru ca intervenea o monotonie colosala si nu gaseam pic de placere in a face acelasi lucru..

Sincer sa fiu nu am nici o idee cum se poate imbunatatii asta si sa ocolim acea monotonie,doar voiam sa spun aceste lucruri,scuzati greselile gramaticale am ajuns deja la 32 de ore nedormite.
Imagine

Înapoi la “Prezentari”